Klocki LEGO w klasie 3A

30 stycznia 2023 godz. 19:38:14

Klocki LEGO w klasie 3A

LEGO, goszczą w milionach domów, cieszą dorosłych i dzieci. Klocki, bo o nich tu mowa to doskonała zabawa dla prawdziwych fanów konstruowania i nie tylko. 28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień LEGO, dlatego uczniowie klasy 3A postanowili świętować ten dzień i poznać bliżej historię klocków lego. Podczas lekcji poznali wiele ciekawostek oraz usłyszeli, od czego zaczęła się cała historia lego, obejrzeli krótki film na temat  twórców lego i dowiedzieli się także, że ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu się opłaca.

W budowaniu konstrukcji z klocków ogranicza tylko wyobraźnia, dlatego uczniowi podjęli wyzwanie i z przygotowanych klocków zbudowali własne projekty oraz stworzyli niesamowite prace przestrzenne. Wśród projektów pojawiła się budowla przedstawiająca salę lekcyjną i uczniów wraz z nauczycielkami. To był niesamowity dzień, bo kto z nas nie zachwycał się klockami LEGO? :)

A. Sikorska-Barancewicz