Klasy 3a i 3d w teatrze

3 lutego 2023 godz. 20:47:01

Klasy 3a i 3d w teatrze

1 lutego uczniowie klasy 3a  i 3d wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Sławińską, p. Beatą Wojtkowską oraz p. Aldoną Sikorską-Barancewicz i p. Magdaleną Pacyniak wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania podczas spektaklu, a także rozbudzenie zainteresowań dzieci teatrem. Piękna scenografia wprowadziła widzów w niezwykły świat baśni Hansa Christiana Andersena. Trwający ponad półtorej godziny spektakl był pełen pięknych piosenek, a aktorzy z wielkim zaangażowaniem pokazali historię Kaja i jego przyjaciółki Gerdy. Spektakl zaskakiwał wspaniałymi kostiumami. Głównym motywem baśni była miłość i przyjaźń.

Niech przesłanie płynące z przedstawienia zostanie w nas na zawsze, a do serc nigdy nie trafi żaden kawałek lodu.

Po udanym spektaklu na uczniów czekała miła niespodzianka - wizyta w restauracji McDonald’s, która wywołała na ich twarzach ogromny uśmiech.

M. Pacyniak