UNICEF - MARZENIA DZIECI ŚWIATA

19 lutego 2023 godz. 14:37:08

UNICEF - MARZENIA DZIECI ŚWIATA

Uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły brali udział w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,UNICEF - MARZENIA DZIECI ŚWIATA” - „Zwierzęta Afryki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. UNICEF w Koszalinie.

Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom założeń Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Konkurs miał także na celu m. in. krzewienie idei niesienia pomocy dzieciom na całym świecie, poznawanie różnych kultur, rozwijanie empatii, kształtowanie kreatywności, zachęcanie do stosowania różnorodnych środków artystycznych w celu wyrażania swoich przeżyć.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wśród laureatów konkursu są uczniowie naszej szkoły: Lara Bober z kl.2C, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas drugich.

Wyróżnienie w kategorii klas pierwszych otrzymał uczeń kl. 1D, Sebastian Kobiela.

GRATULUJEMY!!!

M. Pacyniak