2023 rokiem Mikołaja Kopernika

9 marca 2023 godz. 17:16:57

2023 rokiem Mikołaja Kopernika

W celu popularyzacji postaci Mikołaja Kopernika i jego teorii heliocentrycznej uczniowie klasy 4B uczestniczyli w zajęciach z wychowawcą. Poznali dzieciństwo i młodość, lata studiów oraz dorosłe życie naszego astronoma. Dokonanie Mikołaja Kopernika zawarte w dziele „De revolutionibus orbium coelestium” to jedno z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, które zapoczątkowało rewolucję naukową i zmieniło postrzeganie świata.

Uczniowie poszerzyli także wiedzę o Wszechświecie i ciałach niebieskich. Poznali, w jaki sposób należy posługiwać się mapą nieba i taką mapę przygotowali dla siebie. Rozwiązywali rebusy, tworzyli mapy myśli oraz poznali zasadę działania teleskopu. Wyposażeni w niezbędna wiedzę z niecierpliwością oczekują na  nocną obserwację nieba.

B. Kalinowska