Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

18 marca 2023 godz. 20:34:53

Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

W środę, 01.03.2023r. i w czwartek, 02.03.23r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się III Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego dla klas 4-8” zorganizowany przez nauczycielki: p. Marzenę Kolanek i p. Angelikę Kuriatę.

W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 68 uczniów. Dzieci uzupełniały teksty dwóch różnych dyktand: w klasach 4-5 pt. „Żółta żabka”, a w klasach 6-8 pt. „Grzybobranie nie na żarty”. Dodatkowo, w drugiej części testu, uczniowie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej.

Po wnikliwym sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

W klasach 4-5 Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 została: Julia Brzozowska z klasy 5E,

I Wicemistrzem została Agnieszka Sołtysińska z klasy 5E,

II Wicemistrzem została Weronika Andrys z klasy 5E.

Przyznano także wyróżnienie Olimpii Łagutko z klasy 5E.

W klasach 6-8 Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 został: Bartosz Pomianowski z klasy 8F,

I Wicemistrzem został Kornel Kolański z klasy 8A,

II Wicemistrzem został Maksymilian Dydyna z klasy 8D.

Przyznano także wyróżnienie Marii Kowalskiej z klasy 7A.

W sobotę, 11.03.2023r. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - Pani Katarzyna Łusiewicz wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

Jednocześnie jesteśmy wdzięczni braci uczniowskiej za zaangażowanie w wyżej wymienionych potyczkach ortograficznych oraz zaciętą rywalizację. Laureatom gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej oraz życzymy dalszych sukcesów!

Mamy nadzieję, że zmagania z ortografią staną się tradycją naszej szkoły.

Organizatorzy!