Liczba π, święto matematyki w naszej szkole

18 marca 2023 godz. 20:44:27

Liczba π, święto matematyki w naszej szkole

14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby π. To wyjątkowa okazja, aby uczcić jedną z najważniejszych stałych matematycznych, która towarzyszyła ludzkości od wieków.

W ramach obchodów Dnia Liczby π  uczniowie klas VI-VIII w czasie przerw wzięli udział w różnych zmaganiach matematycznych. Rozwiązywali łamigłówki, rebusy oraz wyszukiwali wyrazów z cząstką „pi”. Na szkolnych korytarzach pojawiły się także QR-kody, pod którymi ukryte zostały zagadki logiczne dla uczniów. Przerwy upłynęły na poszukiwaniu zadań oraz ich rozwiązywaniu. Uczniowie klasy 8C wykazali się w tym dniu największą aktywnością i otrzymali nagrodę „Dzień bez pytania”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólne świętowanie.

Marta Sołtan

Magdalena Kasprzykowska