„Drużyna Sir PET- ERA” w Trójce

20 marca 2023 godz. 18:58:10

„Drużyna Sir PET- ERA” w Trójce

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przystąpili w listopadzie do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej „DRUŻYNA SIR PET-ERA” skupiającego się na tematyce prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów z tworzyw sztucznych.

Dzieci na podstawie otrzymanych materiałów zdobywały wiedzę na temat segregacji i recyklingu odpadów. Karty pracy pozwoliły na rozwiązywanie zagadek, rozwijanie sprawności motorycznych i kreatywności. Uczniowie wysłuchali bajek o Drużynie Sir PET-ERA, do których stworzyli pomysłowe ilustracje. Jednym z zadań było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, która miała na celu nadać drugie życie butelce PET. Z nakrętek i butelek stworzono m.in. rakiety kosmiczne, oraz ozdobne kolorowe figurki. Były to zajęcia, które pozwoliły na wykorzystanie zasobów wyobraźni i fantazji oraz zdobycie wiedzy na temat recyklingu.

P. Chmielarz