Wiemy, co jemy!

28 marca 2023 godz. 11:00:55

Wiemy, co jemy!

Uczniowie klasy 4A i 5E na zajęciach koła rozwijającego zainteresowania przyrodnicze uczestniczyli w cyklu zajęć o zbilansowanym odżywianiu się i poznawali właściwości poszczególnych składników pokarmowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykrywania obecności skrobi w produktach spożywczych czy badanie zawartości tłuszczu. Uczniowie w grupach także sprawdzali ilość dodanego cukru do ich ulubionych smakołyków. Wyniki niemile zaskoczyły wszystkich, ale dzięki temu mamy świadomość, że należy ograniczyć spożycie soków czy batoników. Ostatnim etapem było poznanie budowy szkieletu człowieka i wpływu soli mineralnych oraz innych składników odżywczych na stan naszych kości. Przed nami kolejne tygodnie pracy i poznawanie tajemnic przyrody!

Małgorzata Brzozowska