3E z wizytą w siedzibie BalticLan

30 marca 2023 godz. 15:16:46

3E z wizytą w siedzibie BalticLan

Wyjście z wizytą do firmy prowadzonej przez rodziców naszego klasowego kolegi Wiktora, Państwa Agnieszkę i Tomasza Siurdybanów było zwieńczeniem i podsumowaniem omawianych przez ostatnie dni w klasie tematów związanych z mediami.

Podczas zajęć staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytania: Kto wynalazł radio, telewizję, film, komputer? Do czego służyły na początku te urządzenia i jak wyglądały? Jak zmieniały się przez lata i do czego wykorzystywane są obecnie? Jak korzystać z tych wynalazków techniki, aby służyły nam pozytywnie, a nie były zagrożeniem? Na koniec dotarliśmy do tematu BEZPIECZNY INTERNET. Jest to temat, na który w naszej szkole zwraca się baczną uwagę. Pomaga nam w tym korzystanie ze strony sieciaki.pl, a także szereg zajęć profilaktycznych.

W miejscu, które było celem naszej wycieczki, dzieci wprowadzone zostały w świat nowoczesnej technologii i współczesnych możliwości związanych z Internetem, o którym niezwykle interesująco opowiadali Rodzice Wiktora. Zwrócili również uwagę na zagrożenia płynące z sieci i mówili jak się przed nimi ustrzec.

Na pamiątkę odwiedzin uczniowie otrzymali książki o programowaniu, a w nich wiele ciekawych zadań do wykonania. Po powrocie do szkoły ochoczo przystąpili do utrwalania wiedzy na temat bezpiecznego internetu i kodowania.

Dziękujemy serdecznie za cenne wiadomości i możliwość przyjrzenia się pracy informatyków z bliska.

Uczniowie klasy 3E

z wychowawczynią