Innowacja: Lekcje równości – akceptuję INNOŚĆ

3 kwietnia 2023 godz. 15:17:34

Innowacja: Lekcje równości – akceptuję INNOŚĆ

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej Lekcje równości – akceptuję INNOŚĆ w naszej szkole odbyły się obchody Dnia chorych na Padaczkę, podczas których nauczyciele przeprowadzili zajęcia profilaktyczne zwiększające świadomość i wiedzę naszych uczniów na temat tej choroby. Na korytarzu szkolnym została powieszona gazetka informująca całą społeczność szkolną jak postępować w przypadku ataku padaczki.

21 marca, wraz z Pierwszym Dniem Wiosny, obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W ramach solidarności z osobami niepełnosprawnymi, uczniowie naszej szkoły założyli tego dnia dwie różne, kolorowe skarpetki. Aby zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów na temat Zespołu Downa, odbyły się lekcje profilaktyczne w klasach oraz zostały powieszone gazetki dotyczące Światowego Dnia Zespołu Downa.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

i kształcenia specjalnego