Żywa lekcja historii

4 kwietnia 2023 godz. 16:32:45

Żywa lekcja historii

3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyła się „żywa lekcja historii” przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia przeprowadzili członkowie Bractwa Rycerskiego „Kerin”. Tematem lekcji była „Polska Bolesława Chrobrego”. Uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z panowania pierwszego polskiego króla. Zdobyli informację o wyprawie misyjnej biskupa Wojciecha do Prusów oraz spotkania Bolesława Chrobrego i cesarza Ottona III na zjeździe gnieźnieńskim. W trakcie lekcji wybrani uczestnicy wcielali się w historyczne postacie, zakładając średniowieczne stroje. Uczniowie, ubrani w zbroje wojów Bolesława Chrobrego, mogli sprawdzić jak trudno było poruszać się wojownikom w X i XI wieku. Dzięki przeprowadzonej lekcji uczestnicy lepiej poznali warunki życie w Polsce pierwszych Piastów.

R. Kmiecik