Wiosenne Matematyczne Podchody z kodami QR

5 kwietnia 2023 godz. 17:50:18

Wiosenne Matematyczne Podchody z kodami QR

W trzecim tygodniu marca odbyły się Wiosenne Matematyczne Podchody z kodami QR.

W podchodach mogli wziąć udział indywidualnie lub zespołowo uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie. Do udziału w podchodach były potrzebne smartfony lub inne urządzenia z możliwością odczytywania QR kodów, kartki papieru, przybory do pisania.

Pierwszy kod QR rozpoczynający Matematyczne Podchody z kodami QR znajdował się w oknie budynku B na ul. Franciszkańskiej 2. Następne informacje były zaszyfrowane na kolejnych stacjach kodami QR. Należało rozwiązać 9 zadań matematycznych zaszyfrowanych kodami QR na trasie podchodów. Uczniowie, którzy rozwiązali poprawnie zadania i przesłali zdjęcia z trasy otrzymali szóstki z matematyki oraz pkt. dodatnie z zachowania za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że uczestnicy dobrze się bawili i spędzili miło czas z kolegami.

Rada Rodziców zasponsorowała słodkie upominki dla wszystkich uczestników Podchodów, za co serdecznie dziękujemy.

E. Jaźwińska

H. Bajor