Projekt edukacyjny „Sensoryczna integracja”

12 kwietnia 2023 godz. 18:21:07

Projekt edukacyjny „Sensoryczna integracja”

W marcu br. chętni uczniowie klasy 3A wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Sensoryczna integracja”.

Głównym założeniem projektu było wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w nawiązywaniu relacji społecznych. Podczas spotkań uczestnicy projektu uczyli się rozpoznawania i nazywania emocji, szacunku do drugiej osoby, zrozumienia oraz sposobów na organizowanie czasu spędzanego z rówieśnikami.

W projekcie wykorzystano elementy z różnych obszarów i form terapii takich jak arteterapia, sensoplastyka czy trening umiejętności personalnych. Był też czas na relaks i odkrywanie siebie. Uczniowie wspólnie stworzyli scenografię do przedstawienia, które sami zaplanowali i byli jego bohaterami. Na koniec powstał krótki filmik, który jest posumowaniem ich współpracy.

Dziękuję uczniom za udział w projekcie.

Aldona Sikorska-Barancewicz