Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

19 kwietnia 2023 godz. 17:52:30

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, rekomendowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z MEN. Program nakierowany jest  na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce i modernizację bibliotek stanowiących podstawowe centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Z radością informujemy, że nasza szkolna biblioteka „Czytuś” przystąpiła do tego programu i w 2022 roku opracowano szkolny projekt zgodny z wymogami postawionymi przez MEN, który został przyjęty pozytywnie i nagrodzony dotacją w kwocie 15000,00 zł (12000,00 zł to środki pochodzące z Ministerstwa oraz 3000,00 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, modernizację biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Pierwszym etapem realizacji programu będzie diagnoza środowiska oraz konsultacje w zakresie zainteresowań oraz potrzeb czytelniczych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

Koordynatorki programu

Dorota Adryańczyk