Prezentacje szkół ponadpodstawowych

24 kwietnia 2023 godz. 14:00:40

Prezentacje szkół ponadpodstawowych

Przed młodzieżą z klas ósmych nie lada dylemat. Boryka się ona z trudnymi decyzjami dotyczącymi wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Aby ułatwić im decyzję, w marcu i kwietniu w naszej szkole odbyły się spotkania klas ósmych z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych.

Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Szkół Morskich z Darłowa – bardzo popularny wśród naszych absolwentów. Uczniowie mieli okazję usłyszeć o możliwościach wyboru różnych kierunków w technikum, liceum i szkole branżowej. Ósmoklasiści zadawali liczne pytania, na które obszernie odpowiadali przedstawiciele ZSM - ich starsi koledzy, a - w większości - absolwenci naszej „Trójki”.

Kolejną szkołą, która przedstawiła się uczniom, był Zespół Szkół Agrotechnicznych ze Sławna. Prezentacja tej szkoły również odbiła się szerokim echem wśród ósmoklasistów.

Poza spotkaniami w naszej szkole, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Morskich oraz w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych w Koszalinie i Słupsku.

Nasi przyszli absolwenci, podczas wyboru szkoły zawsze mogą liczyć na poradę wychowawców, pedagoga i psychologa. Do tej decyzji przygotowują się na zajęciach z doradztwa zawodowego, które odbywają się w klasie siódmej i ósmej.

Zespół Doradztwa Zawodowego