Zajęcia profilaktyczne dla klas 6

24 kwietnia 2023 godz. 14:14:18

Zajęcia profilaktyczne dla klas 6

W dniach 18-19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 realizowany był program profilaktyczny „Debata”. Program ten rekomendowany jest w ramach systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Warsztaty z uczniami klas szóstych poprowadziła pani trener z Ośrodka Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa z siedzibą w Krakowie.

Program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służyło przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji.

Warsztaty realizowane były w każdej klasie przez trzy godziny dydaktyczne. Przeprowadzone zostały w sposób interesujący i zrozumiały dla uczniów, a metody pracy skłoniły młodzież do aktywnego zaangażowania się w przebieg zajęć. Każdy z uczestników programu wyniósł szeroką wiedzą na temat używania alkoholu i ich konsekwencji, a przede wszystkim, w jaki sposób asertywnie odmawiać.