Zajęcia profilaktyczne dla klas 7

24 kwietnia 2023 godz. 14:20:19

Zajęcia profilaktyczne dla klas 7

W maju psycholog i pedagodzy szkolni rozpoczną w klasach siódmych realizację programu profilaktycznego „Unplugged”. Celem głównym programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież w wieku 12-14 lat, nabycie przez uczniów umiejętności chroniących przed używaniem substancji psychoaktywnych, zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców uczniów biorących udział w programie.

Część programu, przeznaczona dla uczniów, składać się będzie z lekcji, które koncentrować się będą na umiejętnościach życiowych i przekonaniach normatywnych. Natomiast, zajęcia dla rodziców obejmą trzy spotkania (2-3 godziny), które prowadzone zostaną w formie wykładowo-warsztatowej. Ze względu na rozszerzony zakres tematyczny zajęcia kontynuowane będą w roku szkolnym 2023/2024.