Nauka przez doświadczenia

5 maja 2023 godz. 20:51:42

Nauka przez doświadczenia

Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą zostali zaproszeni na popołudniowe spotkanie zorganizowane przez uczestników koła fizycznego. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie pod nadzorem swoich starszych koleżanek i kolegów przeprowadzili w 4-osobowych grupach ciekawe doświadczenia z różnych działów fizyki. Poznali oni w praktyce sposoby elektryzowania ciał, zabawili się z napięciem powierzchniowym, wykonali ciecz nienewtonowską, dowiedzieli się czym jest bezwładność, zbudowali najprostszy obwód elektryczny, a na koniec wystrzelili rakietę.

Zajęcia zostały także urozmaicone logicznymi zadaniami z wykorzystaniem robotów Ozobotów. Ozoboty to świetne narzędzie dla młodych programistów, które bawiąc wprowadziły w świat robotyki budząc ciekawość zarówno młodszych jak i starszych – jednocześnie integrując ich ze sobą.

Wieczór zakończyliśmy przepyszną pizzą.

M. Sołtan