Innowacja pedagogiczna – „Poznajemy zawody”

5 maja 2023 godz. 21:04:37

Innowacja pedagogiczna – „Poznajemy zawody”

Weterynarz i fryzjer

Pod koniec kwietnia, podczas innowacji pedagogicznej uczniowie najpierw poznali specyfikę pracy weterynarza. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny. Dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, pani Agnieszka Pomianowska opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Pomocą w przekazywaniu tak ważnych treści był piesek, który przyszedł na kontrolną wizytę.

Uczniowie poznali narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądali wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani weterynarz opowiedziała uczniom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Na zakończenie wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć sklep zoologiczny i największym zainteresowaniem cieszyły się przebywające w nim zwierzęta.

Drugim zawodem poznanym podczas innowacji pedagogicznej to specyfika pracy fryzjera. Uczniowie dokładnie obejrzeli salon fryzjerski. Fryzjerka, pani Wioleta Różycka-Kolanek opowiedziała o pracy fryzjera, pokazała wyposażenie oraz znajdujący się tam sprzęt. Uczniowie mieli także możliwość zaobserwowania jak pani Wioleta zajmuje się klientem, jak również mogli wcielić się w rolę klientów. Okazało się, iż salon fryzjerski, który odwiedziliśmy to miejsce, z którego często korzysta nasz uczeń Wiktor.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Pomianowskiej oraz pani Wiolecie Różyckiej-Kolanek za możliwość poznania zawodu weterynarza i fryzjera.

K. Kołodziej