„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…”

5 maja 2023 godz. 21:15:27

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…”

Każdy z nas zapewne wie, jak ważnym elementem jakości życia każdego człowieka jest higiena jamy ustnej. W ramach szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem zdrowia”, uczniów klas pierwszych odwiedziła pani higienistka stomatologiczna. Pani Kasia mówiła o konieczności codziennego szczotkowania zębów, a także pokazała dzieciom prawidłową technikę ich mycia. Zwróciła również uwagę na odpowiednie odżywianie, które ma ogromny wpływ na kondycję naszych zębów. Musimy pamiętać, że zdrowe i zadbane zęby dają nam zadowolenie z własnego wyglądu, a prawidłowa profilaktyka i higiena jamy ustnej ma służyć temu, aby zęby były zdrowe. Bardzo dziękujemy pani Kasi za przekazanie dzieciom cennych wskazówek co do właściwej pielęgnacji jamy ustnej oraz za podarowanie pierwszakom  szczoteczek do zębów i kolorowanek.

Zespół Promocji Zdrowia