Dzień Walki z Dyskryminacją i Dzień Godności

7 maja 2023 godz. 20:41:15

Dzień Walki z Dyskryminacją i Dzień Godności

Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość

Twojej troski o drugiego człowieka.

– ks. Mieczysław Maliński

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W ramach obchodów Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych nasi uczniowie podczas zajęć wychowawczych dowiedzieli się, jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami. Wolontariusze przygotowali plakat i wystawę prac uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W szkole zorganizowana została akcja charytatywna, podczas której zbieraliśmy artykuły plastyczne i dekoracyjne przydatne w arteterapii dla podopiecznych DORT.

W dniu 5 maja wolontariusze odwiedzili Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Darłowie przygotowując słodki poczęstunek.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie jest wrażliwa na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Darłowie. Okazaliście wielkie serce, zaangażowanie i sprawiliście mnóstwo radości obdarowanym.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dorota Karolina Dęga, która bardzo wsparła naszą akcję i rozpowszechniła ją w miejscowościach poza Darłowem.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, osobom wspierającym życzymy realizacji swoich celów, marzeń i pasji, spokoju o bezpieczną przyszłość oraz sił do zmieniania rzeczywistości w świat dostępny i pełen równych szans dla wszystkich ludzi...

Dorota Borkowska