NASZA DRUŻYNA NA PODIUM

14 maja 2023 godz. 15:50:56

NASZA DRUŻYNA NA PODIUM

8 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie zdobyła II miejsce drużynowe w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”.

Konkurs zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie pod patronatem: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Prezydenta Miasta Koszalina, Starostwa Powiatowego w Koszalinie, Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

W konkursie uczestniczyło dziewięć zespołów z: Koszalina, Darłowa, Białogardu i Mielna. Drużyna naszej szkoły w składzie: Adam Brzozowski, Kornel Kolański, Wiktor Wróbel wystąpiła pod opieką pana Radosława Kmiecika. Uczniowie w trakcie zaciętych zmagań musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą dotyczącą historii Polski w latach 1939-1945. Członkowie wszystkich drużyn rozwiązywali indywidualnie test historyczny, a następnie zespołowo odpowiadali na pytania opisujące wydarzenia związane z udziałem Polaków w II wojnie światowej.

W przerwie uczniowie uczestniczyli w pokazie, elementów wyposażenia żołnierzy polskich walczących w II wojnie światowej, prezentowanym przez członków grupy rekonstrukcyjnej. Reprezentacji naszej szkoły gratulujemy zajęcia drugiego miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

R. Kmiecik