Międzynarodowy Dzień Ziemi

14 lipca 2023 godz. 15:52:53

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska naturalnego. Akcje są prowadzone wiosną, a ich celem jest promowanie postaw proekologicznych.

Z okazji Dnia Ziemi także uczniowie naszej szkoły nie tylko zastanawiali się, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, ale przede wszystkim działali!

Klasy 6-8 wzięły udział w pokazie filmu o bioróżnorodności biologicznej „Animal” w ramach projektu edukacyjnego „KinoSzkoła”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest „szóste światowe wymieranie”, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Na lekcjach uczniowie pracowali w grupie nad plakatami nt. „Jak uratować Ziemię?”, a następnie omawiali je.

Także młodsze klasy miały swój udział w obchodach Dnia Ziemi.

Klasa 4A zapoznała się z metoda usuwania chwastów bez pomocy chemii – kartonowaniem gleby oraz uporządkowała teren ogrodu Centrum Ekologicznym przy naszej szkole. Zaś uczniowie z koła przyrodniczego zasadzili wiosenne kwiaty na klombach przy wejściu do szkoły. Kolorowe bratki będą cieszyły oczy aż do wakacji! Niech też przypominają, aby dbać o naszą wspólną przestrzeń i przyrodę.

Małgorzata Brzozowska, Barbara Kalinowska, Monika Kosowska