Poznajemy zawody - ogrodnik

15 lipca 2023 godz. 19:32:20

Poznajemy zawody - ogrodnik

W ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy Zawody” uczniowie zostali zaproszeni na działkę ogrodową do Państwa Lichockich. Tematem lekcji było poznanie zawodu ogrodnika.

Uczestnicy zajęć poznali rosnące w ogrodzie rośliny, drzewa i krzewy owocowe. A poza tym ... siali, sadzili kwiaty i zioła, grabili trawę oraz wykonywali wiele niezbędnych czynności, którymi na co dzień zajmuje się ogrodnik. Utrwalili przy tym szereg nowych słów związanych z ogrodnictwem.

Po ciężkiej pracy na uczniów czekała atrakcja - smakołyki z grilla.

Zajęcia w ogrodzie dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń i radości. A wykonywane przez nich czynności utwierdziły w przekonaniu, że praca w ogrodzie wymaga dużej wiedzy na temat uprawy roślin.

W imieniu swoim i uczniów pragniemy serdecznie podziękować Państwu Lichockim za poświęcony czas oraz możliwość przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć.

J. Gruszewska-Kraska, K. Kołodziej