Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Sławnie

15 lipca 2023 godz. 20:12:02

Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Sławnie

17 maja 2023 r. dziesięcioro trzecioklasistów z naszej szkoły wzięło udział w XX Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie. Zadaniem uczniów było napisanie bardzo trudnego dyktanda, co zajęło im ponad godzinę. Nagrodzono troje uczniów. Możemy być dumni, że II i III miejsce przypadło uczniom z SP3 w Darłowie. II miejsce zajął szkolny Mistrz Ortografii Kajetan Szałacha z klasy 3d, a III Hanna Bronisz z 3c. Nasi laureaci przez cały rok szkolny kształtowali i rozwijali swoje umiejętności w dziedzinie polskiej ortografii na kole ortograficznym. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie darłowskiej TRÓJKI.

Dorota Bobrowska