Profilaktyka klas 6

15 lipca 2023 godz. 21:55:27

Profilaktyka klas 6

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 6 uczestniczyli w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień.

2-godzinne spotkania dla każdej z klas poprowadziły panie: psycholog Karolina Kaczyńska oraz pedagog Ilona Witkowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Darłowie. Podczas zajęć omówiono czym są uzależnienia i jakie mogą być ich rodzaje.

Szczególną uwagę poświęcono uzależnieniom fizycznym i behawioralnym. Pracujący w grupie uczniowie zastanawiali się, dlaczego młodzież sięga po narkotyki. Starali się określić, co jest dla nich ważne w życiu i w jaki sposób wyznawane wartości pozwalają przezwyciężać trudne i stresujące sytuacje. Takie działania promują zdrowy styl życie oraz kształtują umiejętności niezbędne w codziennym życiu.

B. Kalinowska