Mistrz pięknego czytania

18 lipca 2023 godz. 16:18:43

Mistrz pięknego czytania

2 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy o tytuł „Mistrza pięknego czytania” klas I-III, w którym brało udział 41 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować i pięknie przeczytać fragment dowolnie wybranej przez siebie książki.

Jury oceniało płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Wszyscy byli świetnie przygotowani, a miano mistrza otrzymały:

Eleni Pitta – kl. IB

Hanna Fedyniak – kl. IIB

Aleksandra Białowąs – kl. IIIA

Wyróżnienia: Kalina Brylowska – kl. IA, Kacper Wiśniewski – kl. IB, Matylda Chlebowska – kl. IIC, Maria Barancewicz – kl. IIE, Lena Ziółkowska – kl. IID, Nina Wychowałek – kl. IIIB, Kacper Miszewski – kl. IIID.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki oraz punkty dodatnie za udział w konkursie.

Gratulujemy!

Joanna Gawrońska