„Poznaj Polskę" - wycieczka do Warszawy!

18 lipca 2023 godz. 16:31:29

„Poznaj Polskę" - wycieczka do Warszawy!

Od środy, 31.05.2023r. do piątku, 02.06.2023r. czterdziestu pięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie z klas: VIII a, VIII b, VIII c, VIII e, i VIII f wraz z opiekunami: p. Aldoną Śmigielską, p. Marzeną Kolanek, p. Ewą Sobieraj, p. Małgorzatą Brzozowską i p. Violettą Czajkowską uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka była współfinansowana z projektu edukacyjnego: #PoznajPolskę Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią i zabytkami Warszawy, tradycjami i kulturą miasta.

Relacja uczestników:

Po kilkugodzinnej podróży autokarem do stolicy rozpoczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na najstarszy cmentarz w Polsce - Powązki. W pierwszym dniu wycieczki wjechaliśmy także najszybszą windą w Polsce na XXX piętro, tj. taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Stąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Warszawy. Dzień zakończyliśmy krótkim pobytem w centrum handlowym: „Złote Tarasy”.

W drugim dniu wycieczki zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich. Następnie przejechaliśmy na Plac Zamkowy, tu zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy. Spacerowaliśmy wzdłuż Barbakanu do Rynku Starego Miasta oraz fragmentem Traktu Królewskiego. Podziwialiśmy, np. Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza,

a także udaliśmy się na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Po tej lekcji historii przejechaliśmy na Stadion Narodowy, który zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Dzień zakończyliśmy wyjściem na spektakl teatralny pt. „Miłość w Saybrook” - w Teatrze 6. Piętro. Do hotelu wróciliśmy metrem.

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie. Po czym udaliśmy się do Ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej. Naszym ostatnim punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki „Kopernik”. Pełni wrażeń opuściliśmy naszą stolicę Warszawę z myślą, że na pewno tu wrócimy.

Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ poznaliśmy historię Warszawy, Polski, poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat znanych Polaków. Mogliśmy zobaczyć nie tylko królewskie zamki, pałace, kamienice, ale również współczesne wieżowce, które sprawiają, że nasza stolica jest nowoczesnym, europejskim miastem. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do naszego Królewskiego Miasta - Darłowa.