„Zdrowie dla wszystkich”

19 lipca 2023 godz. 07:22:10

„Zdrowie dla wszystkich”

„Zdrowie dla wszystkich” – pod takim hasłem uczniowie klas 4-8 realizowali zadania prozdrowotne w kwietniu i maju. Ponieważ prawo do zdrowia jest podstawowym prawem człowieka i każdy z nas powinien mieć dostęp do usług zdrowotnych bez barier, podjęliśmy działania, które miały na celu przybliżyć zagadnienia dotyczące  zwalczania i profilaktyki chorób i uzależnień, ochrony przed pandemiami i in. katastrofami oraz tworzenia polityki zdrowotnej na miarę XXI wieku.

Uczniowie klas 4 przygotowali plakaty z hasłami promującymi zdrowy styl życia.

W klasach 5 wykonali wizytówki lekarzy różnych specjalności. Znajomość posiadanych kwalifikacji w określonej dziedzinie medycyny pozwoli na wybór określonego lekarza, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych poświęconych zdrowiu i uzależnieniom. W  klasach 6 były to spotkania z pedagogiem i psychologiem z PPP w Darłowie a w klasach 7 z przedstawicielami Policji i PSSE w Sławnie.

W klasach 8 uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące pierwszej pomocy podczas klęsk i katastrof  a także uczestniczyli w pogadance dotyczącej badań profilaktycznych i szczepień ochronnych.

Zespół Promocji Zdrowia