Turniej „Matematyczne łamanie głowy”

19 lipca 2023 godz. 09:23:51

Turniej „Matematyczne łamanie głowy”

12 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się turniej „Matematyczne łamanie głowy” pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W turnieju wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn, cztery drużyny stanowili uczniowie, jedną Rada Rodziców i jedną nauczyciele naszej szkoły.

Drużyny rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, domino matematyczne, układanki tangramowe, krzyżówka z hasłem, łamigłówki zapałczane  oraz łamigłówki podstaw liczbę.

Celem turnieju było pokazanie, iż matematyka to nie tylko rozwiązywanie trudnych zadań ale również źródło wspaniałej i ciekawej zabawy. Uczestnicy w trakcie konkurencji mogli rozwijać swoje matematyczne zainteresowania, ćwiczyli umiejętność logicznego i szybkiego myślenia, kształtowali umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także konieczność doboru odpowiedniej strategii działania.

Po długiej i zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna nauczycieli: pani Małgorzata Brzozowska, pani Ewa Sobieraj i pani Joanna Wierszel, II miejsce zajęła drużyna Rady Rodziców: pani Joanna Klimowicz, pani Magdalena Urban oraz pani Joanna Maciejewska, III miejsce zajęła drużyna klasy VIA: Katarzyna Bagnucka, Alicja Konon i Szymon Król.

Nad przebiegiem całego turnieju czuwało jury w składzie: pani Katarzyna Łusiewicz – wicedyrektor, pani Ewa Jaźwińska – wicedyrektor, pani Marta Sołtan – nauczyciel fizyki i matematyki oraz pani Magdalena Kasprzykowska – nauczyciel matematyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Magdalena Kasprzykowska