Z wizytą w remizie

19 lipca 2023 godz. 09:38:58

Z wizytą w remizie

W ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody” w dniu 12 czerwca Magda, Aleksandra, Mateusz i Wiktor wybrali się na Posterunek Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie, sprzęt gaśniczy, strój w jaki ubierają się strażacy. Zwiedzili pomieszczenia znajdujące się w remizie, szczególnie podobała im się siłownia. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki i podlać wężem trawnik. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają powalone drzewa. Wizyta w remizie i rozmowa ze strażakami była doskonałą formą uświadomienia dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w przypadku różnych zagrożeń.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego.