Prelekcja dla klas 4

19 lipca 2023 godz. 16:12:46

Prelekcja dla klas 4

Kilka miesięcy temu w ramach kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła w naszej szkole odbyła się akcja ważenia uczniowskich plecaków.

Pracownicy sanepidu dokonali oceny obciążenia uczniów tornistrami szkolnymi. Ponieważ akcja skupia się na profilaktyce zdrowego stylu życia z uwzględnieniem wad postawy wśród uczniów, 14 czerwca odbyła się prelekcja dla uczniów klas czwartych na temat zdrowego stylu życia z uwzględnieniem profilaktyki wad postawy.

Prelekcje przeprowadziła p. Magdalena Kruk, przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie, w celu omówienia wyników pomiaru ciężaru plecaków.

Uczniowie poznali również temat doboru właściwego tornistra, prawidłowego noszenia plecaka, zawartości tornistra i wpływu tych aspektów na pojawianie się wad postawy, które stanowią duży problem wśród dzieci i młodzieży i mogą wpływać na ich dorosłe życie.

E. Jaźwińska