Poznajemy zawody – kasjer-sprzedawca, szewc

19 lipca 2023 godz. 16:22:30

Poznajemy zawody – kasjer-sprzedawca, szewc

W czerwcu, w czasie realizacji zajęć w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie poznali zawód kasjera-sprzedawcy. Dokładnie obejrzeli asortyment sklepu ogólnospożywczego Figaro. Od Pani Ani dowiedzieli się na czym polega praca kasjera - sprzedawcy, co można kupić w sklepie, jak płacić za zakupy i czego trzeba się uczyć, aby być dobrym sprzedawcą. Każdy miał okazję zrobić samodzielnie zakupy w sklepie, co sprawiło uczniom dużo radości. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali od sprzedawczyni słodką niespodziankę.

Drugim zawodem poznanym podczas realizacji zajęć w ramach innowacji pedagogicznej to zawód szewca. Uczniowie dokładnie obejrzeli zakład szewski. Szewc, pan Piotr, opowiedział o swojej pracy, pokazał wyposażenie oraz znajdujący się tam sprzęt. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania jak pan Piotr obsługuje klientów i przyjmuje od nich buty do naprawy. Dowiedzieli się, że nie tylko buty można naprawić w zakładzie, ale również torebki, walizki i że jest to zawód zanikający.

Bardzo dziękujemy pani Urszuli Węgrzyn oraz panu Piotrowi Smulskiemu za możliwość poznania zawodów: kasjer - sprzedawca i szewc.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego.