Z wizytą w kawiarni i restauracji

19 lipca 2023 godz. 16:35:13

Z wizytą w kawiarni i restauracji

W ostatnim miesiącu nauki w tym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogicznej „Kuchcikowo - kulinarne a, b, c”, uczniowie wybrali się do kawiarni. Celem wyjścia było przede wszystkim uświadomienie uczniom jak należy zachować się w kawiarni, jakie zachowanie jest odpowiednie i jakie zasady obowiązują w miejscach publicznych. Uczniowie pamiętali o dobrych manierach, używali słów „proszę”, „dziękuję”, bardzo elegancko i kulturalnie zachowywali się przy stole. Widać było, że są zachwyceni tą niecodzienną wizytą. Rozmowy i uśmiech na buziach świadczył, że takie wspólne wyjścia dają wiele radości, a przede wszystkim wspaniale integrują grupę.

Następnie w ramach innowacji pedagogicznej - „Poznajemy zawody” udali się do restauracji Bon Appetit, gdzie zapoznali się z obowiązkami kelnera i kierowcy. Pani Izabela, która jest kelnerką, opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała jak obsługuje się klientów, pokazała kartę dań, jak zapisuje się zamówienie, jak są pakowane dania na wynos. Uczniowie mogli spróbować swoich sił roznosząc napoje na tacy. Następnie kierowca restauracji opowiedział o swoich obowiązkach. Pokazał auto, którym rozwozi dania, dużą atrakcją była możliwość siedzenia za kierownicą.

Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom restauracji Bon Appetit za możliwość poznania zawodu kelnera i kierowcy.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego