Program „Unplugged”

19 lipca 2023 godz. 17:55:22

Program „Unplugged”

W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 3 rozpoczęto realizację Programu „Unplugged”.

Program będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym 2023/2024.

Zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 prowadzone były w klasie 7A i 7B, pod kierunkiem pedagogów szkolnych.

W czasie realizacji programu, trwającego od maja 2023 r. do czerwca 2023 r., podjęto następujące działania:

- poinformowano rodziców o programie, zebrano zgody rodziców na udział dziecka w programie profilaktycznym,

- zrealizowano następującą tematykę zajęć:

Lekcja 1: Rozpoczęcie programu UNPLUGGED.

Lekcja 2: Być albo nie być w grupie.

Lekcja 3: Alkohol – czynniki ryzyka i czynniki chroniące.

Celem programu jest:

- ograniczanie inicjacji używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki);

- ograniczenie rozwoju intensywności używania, tj. przejścia od fazy używania eksperymentalnego do fazy używania problemowego.

Program składa się z 12 lekcji, które koncentrują się na umiejętnościach życiowych, przekonaniach normatywnych i wiedzy o substancjach psychoaktywnych.

Pedagodzy szkolni