Zielona Świetlica gotowa!

19 lipca 2023 godz. 18:44:11

Zielona Świetlica gotowa!

Na zielonym terenie przy naszej szkole zostały zamontowane urządzenia prezentujące w interaktywny sposób wybrane zagadnienia naukowe. Są to Eko Memory, Naukowy Hex, Głuchy Telefon i Peryskop. Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania danego eksponatu. Tuż obok zostały ustawione 3 stoły zewnętrzne: podwójny stół do gry w warcaby/szachy i chińczyka, stół do gry w piłkarzyki i stół do gry w ping ponga.

Powyższe działania są realizowane w ramach projektu „Zielona Świetlica”, wybranego do realizacji przez głosowanie mieszkańców w Darłowskim Budżecie Obywatelskim. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do mądrej i aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Wybrane urządzenia i gry mają za zadanie przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz konstruktywne spędzanie wolnego czasu.

Autorką projektu jest p. Ewa Madalińska-Marciniak we współpracy z p. wicedyrektor Ewą Jaźwińską.