Światowy Dzień Wody - wyniki konkursu

28 marca 2021 godz. 20:41:33

Światowy Dzień Wody - wyniki konkursu

Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowano konkurs dla uczniów klas 1-8, którego celem było kształtowanie właściwych postaw proekologicznych. Wpisują się one w działania na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, które stanowią najważniejsze wyzwania naszych czasów i przedstawiają wizję budowy nowego świata z korzyścią dla mieszkańców naszej planety oraz jej naprawy.

W kategorii klas I – III „Moje sposoby na oszczędzanie wody” zwyciężyły:

miejsce I – Florentyna Bałbatun (3d)

miejsce II – Zofia Kuzemczak (2c)

miejsce III – Aleksandra Białowąs (1a)

Wyróżniono: Hanna Kasprzykowska (3a)

Marika Stermach (2d)

Wiktoria Anzel (2a)

W konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie” dla klas 4-6 wyróżniono zdjęcie wykonane przez ucznia klasy 6a Wiktora Wilczewskiego.

Ciekawe eksperymenty przyrodnicze na temat „Właściwości wody” zaprezentowali uczniowie klas 7-8. Nagrodę specjalną zdobył Kacper Kasprzykowski (7b) za doświadczenie „Nurek Kartezjusza”.

Wyróżnienie otrzymała Rozalia Piestrak (7f), za napięcie powierzchniowe wody oraz jej rozpuszczalność .

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Nagrody i dyplomy przekażemy po powrocie do szkoły na zajęcia stacjonarne.

Barbara Kalinowska,  Monika Kosowska