Strona główna > Artykuły > LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Słuchajcie ludkowie,

co Wam Turoń powie.

Hej kolęda, kolęda!”

Tak uczniowie klasy 5A Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie powitali gości na zorganizowanym przez siebie występie jasełkowo-noworocznym. Młodzi aktorzy wcielili się w przeróżne role. O duszę Heroda walczyli Diabeł i Śmierć, a Świętą Rodzinę odwiedzili Trzej Królowie i Pasterze, poprowadzeni przez Aniołka.

Uczniowie zadbali o klimatyczną scenografię, a dla swoich postaci przygotowali ciekawe kostiumy. Poszczególne sceny przeplatane były kolędami i piosenkami. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół wokalny pod opieką pani Dominiki Lesner.

Całość występu została utrwalona w formie nagrania i zdjęć, co stanowi dowody pracy uczniów i pamiątkę na przyszłość. Wykorzystano do tego sprzęt pozyskany przez szkołę w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Magdalena Kasprzykowska

Agnieszka Nowak-Pawlicka