Strona główna > Artykuły > LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Trzecioklasiści znają swój kraj!

24 marca 2023 godz. 20:38:09

Trzecioklasiści znają swój kraj!

23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Znam Swój Kraj”, który objęli honorowym patronatem Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski oraz Burmistrz Miasta Darłowo Pan Arkadiusz Klimowicz. Adresatami konkursu byli uczniowie klas trzecich z powiatu sławieńskiego.

Konkurs zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zgłosiło się i wzięło udział 12 drużyn ze szkół sławieńskich. Zaszczycili swoją obecnością trzecioklasiści ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich w Darłowie, Szkoły Podstawowej w Postominie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie, Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, Szkoły Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach, Społecznej Szkoły Podstawowej w Słowinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, Szkoły Podstawowej w Sławsku, Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach, Szkoły Podstawowej we Wrześnicy, Szkoły Podstawowej w Pieszczu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

36 uczniów rywalizowało o zajęcie najlepszych miejsc, honorowanych statuetkami i atrakcyjnymi nagrodami. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się wszechstronną wiedzą o naszej Ojczyźnie i umiejętnością współpracy w zespole, a poziom umiejętności i wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. O czym może świadczyć fakt, że aż trzy drużyny wzięły udział w dogrywce o trzecie miejsce! Efekty pracy oceniało jury, w skład którego wchodzili zaproszeni goście i gospodarze tego ważnego wydarzenia: Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych - Zbigniew Mielczarski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Hotelu LIDIA - Joanna Kowalik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie - Bożena Tatuśko, wicedyrektor - Justyna Tomczyk oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - Dorota Bobrowska.

Mistrzami Wiedzy o Polsce w tym roku zostały uczennice ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Słowinie: Martyna Wicens, Katarzyna Wysocka, Lena Sawicka , które zajęły zaszczytne I miejsce!!

Na II miejsce i tytuł wicemistrzów zapracowali uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach: Hanna Bielecka, Oliwia Kołatka, Lena Pietruk.

III miejsce to sukces trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej w Postominie: Wiktoria Walczak, Błażej Piaseczny i Dawid Pieloch.

Serdecznie gratulujemy !!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody dzięki wsparciu: Starosty Sławieńskiego oraz Zarządu Starostwa Powiatowego w Sławnie, Burmistrza Miasta Darłowo Pana Arkadiusza Klimowicza, Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Darłowie, Zarządu Hoteli Nadmorskich i Zarządu Rady Rodziców SP3 oraz jego Przewodniczącej Pani Joanny Klimowicz. Za słodki poczęstunek organizatorzy składają podziękowania dla Cukierni Makarscy oraz Piekarni Jakubowscy

Do realizacji wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

M. Pacyniak