Strona główna > Artykuły > LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Robimy gofry i popcorn

19 lipca 2023 godz. 17:48:24

Robimy gofry i popcorn

14.06.2023r. w ramach innowacji pedagogicznej „Kuchcikowo-kulinarne a,b,c” Ola, Magda, Mikołaj, Mateusz i Wiktor przygotowali pyszne gofry, które udekorowali truskawkami.

19.06.2023r. korzystając ze specjalnego urządzenia zrobili z ziaren kukurydzy popcorn.

Przed przystąpieniem do części praktycznej, uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do sklepu, aby zakupić potrzebne produkty spożywcze.

Podczas zajęć omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych tj. gofrownicy oraz maszynki do popcornu.

Zajęcia miały na celu rozwijanie samodzielności, kreatywności, współpracy, a także estetyki spożywania posiłków.

Samodzielne przygotowanie gofrów i popcornu sprawiło uczniom wiele radości.

W trakcie zajęć uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlości.

J. Gruszewska-Kraska