„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

27 września 2019 godz. 20:46:25

„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

20 września uczniowie klas czwartych, szóstych i siódmych wraz z opiekunami, wzięli udział w międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września – „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest porządkowanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania oraz wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Już od rana, wyposażeni w worki i rękawiczki, zbieraliśmy wszystko to, co znalazło się na terenie położonym blisko boiskach oraz w okolicach szkoły. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Uczniowie uzbierali kilka worków odpadów, które po segregacji trafią na odpowiednie miejsca składowania lub do recyklingu. Bardzo smutne jest to, że nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ przez swoje zachowanie mają na środowisko naturalne. Akcja „Sprzątanie świata” to wyjątkowa okazja pokazująca wszystkim, w jak prosty sposób możemy pomóc przyrodzie. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że dali dobry przykład innym uczniom, a także dorosłym.

*Za przekazanie akcesoriów niezbędnych do sprzątania (rękawiczki i worki), serdecznie dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Darłowie.