Dzień Kropki w SP3 Darłowo

13 września 2019 godz. 20:00:00

Dzień Kropki w SP3  Darłowo

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem The Dot, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania oraz budowania własnej wartości. Przecież niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, dlatego 15 września tysiące nauczycieli na świecie dołącza do tej wyjątkowej akcji.

Dzień kropki tak naprawdę wypada 15 września, ale w naszej szkole obchodzony był w piątek 13 września.

W tym dniu nauczyciele wraz ze swoimi uczniami podjęli wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Dzieci poznały historię Vashti, zaprezentowały kropkową rewię mody i tworzyły kropkowane prace plastyczne. Każdy tego dnia był pozytywnie zakropkowany.