Zachodniopomorski Festiwal Nauki

30 września 2019 godz. 18:56:29

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

26 września uczniowie klas 7a i 7c wraz z wychowawczyniami, paniami Justyną Tomczyk i Agnieszką Nowak-Pawlicką, wybrali się na Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Koszalińską.
Nasze Festiwalowe spotkania rozpoczęliśmy w głównym obiekcie Politechniki. Tam mieliśmy możliwość zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób.
Zobaczyliśmy wystawy, pokazy sprzętu technicznego oraz wzięliśmy udział w prezentacji ,,Nieograniczone możliwości pamięci. Szkoła IQ”. Mieliśmy także okazje poznać nowoczesne techniki pomiarów w geodezji.
Po zjedzeniu pysznej grochówki udaliśmy się do Kampusu przy ulicy Racławickiej. Tam obejrzeliśmy między innymi jak powstają obiekty rzeźbione przez maszynę. Mieliśmy okazję odwiedzić sale wzornictwa przemysłowego
Pełni pozytywnych wrażeń i chęci do zdobywania nowej wiedzy wróciliśmy do Darłowa.

Agata Kuriata