Program Domowych Detektywów

19 listopada 2019 godz. 20:46:53

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie” Trzeci i zeszyt za nami

Trzeci komiks o przygodach Jasia i Małgosi opowiadał o Magnetycznym MAGiku, który rozdawał  dzieciom kilka rodzajów magnesów, za pomocą których mógł zmusić innych, aby robili to, co on chce. Na przykład pewna dziewczyna używała magnesu, aby odpisać pracę domową od koleżanki, która w innym wypadku nie zgodziłaby się na to.

Jednak Jaś i Małgosia znaleźli sprytny sposób na pozbycie się Magnetycznego MAGika.

Komiks opowiadał o trzech różnych rodzajach wywierania nacisku na innych z którymi najczęściej się napotykamy w naszym codziennym życiu, a zaliczamy do nich namowę, naśladownictwo oraz groźbę.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś wywiera na nas nacisk. Dobrze jest nauczyć się zauważać takie sytuacje, a jednocześnie zastanowić się nad tym, co można zrobić, w sytuacji,  gdy ktoś wywiera na nas nacisk. Zadania przeznaczone dla domowych drużyn pomogli zrozumieć, w jaki sposób postępować w takich przypadkach.

Życzymy dobrej zabawy przy rozwiązywaniu kolejnych zdań.

Bawcie się dobrze ;-))))

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz