Wyniki głosowania BO Miasta Darłowo na 2023r.

10 października 2022 godz. 15:32:11

Wyniki głosowania BO Miasta Darłowo na 2023r.

W dniu 30 września 2022 r. zakończyło się głosowanie mieszkańców zmierzające do wyłonienia projektów, które będą realizowane w 2023 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że projekt „Zielona Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie” złożony przez panią Ewę Madalińską - Marciniak znalazł się w grupie zwycięzców na II miejscu i będzie realizowany w 2023 roku.

Na zielonym terenie przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie będzie stworzona ogólnodostępna Zielona Świetlica składającą się z 3 stołów zewnętrznych: podwójnego stołu do gry w warcaby/szachy i chińczyka, stołu do gry w piłkarzyki i stołu do gry w ping  ponga oraz  4 interaktywnych i certyfikowanych urządzeń edukacyjnych, betonowej ławki i kosza na śmieci. Stoły zewnętrzne do gry w szachy, chińczyka, piłkarzyki i ping ponga pozwolą na integrowanie się dzieci i spędzenie wspólnie czasu na świeżym powietrzu. W skład urządzeń prezentujących w interaktywny sposób wybrane zagadnienia naukowe wchodzą: Eko Memory, Naukowy Hex, Głuchy Telefon i Peryskop. Każde urządzenie będzie wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania danego eksponatu.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Madalińskiej - Marciniak, która napisała i zgłosiła projekt do Budżetu Obywatelskiego oraz wszystkim osobom, które oddały swój głos na ten projekt.