Podróż do Krainy w Kratę

19 października 2022 godz. 19:46:26

Podróż do Krainy w Kratę

12 października br. uczniowie z klasy 5B wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Jednym z punktów wycieczki był udział w warsztatach kulinarnych pt. „Pokaż mi, co w garnku masz - co dawniej jadano na pomorskiej wsi”. Podczas warsztatów uczniowie poznali starodawne wyposażenie kuchni i przygotowali warzywa do ugotowania  kartoflanki, która została ze smakiem zjedzona. W dalszej części wycieczki uczniowie poznali historię życia mieszkańców wsi sprzed stu laty. Słuchając opowieści o tym, jak wyglądało dawne życie na pomorskiej wsi, oglądali stare narzędzia, archiwalne fotografie, zapomniane przez współczesność przedmioty. Swoimi wrażeniami z wycieczki podzieliła się Ola z 5B: „W zagrodzie Albrechta, którą obejrzeliśmy jest fajnie, ponieważ są tam stare przedmioty codziennego użytku. Zobaczyliśmy, jak kiedyś wyglądała kuchnia, salon, sypialnia i toaleta. W Swołowie spotkaliśmy  zwierzęta zagrodowe: kaczki, gęsi, konie, psy i koty również. Tam nie można się nudzić (…) Polecam wybrać się na wycieczkę do Swołowa.”