Drugi turniej Ligi Warcabowej

20 października 2022 godz. 16:14:10

Drugi turniej Ligi Warcabowej

Warcabiści uczestniczący w Lidze Warcabowej spotkali się 18 października 2022 roku w Jeżyczkach. W tym dniu na liście startowej zameldowało się 52 zawodników z Polski oraz Ukrainy.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Borkowski Igor, Duła Mateusz, Duła Oliwier, Filipek Maria, Jacewicz Klaudia, Jachowski Wiktor, Kasprzykowska Hanna, Lis Cyprian, Podchul Klaudia, Sołtan Alan, Sołtan Alicja, Tetzlaff Antonina, Owczarek Michał, Wójcik Jakub, Firuta Jan, Firuta Witold oraz Paszkiewicz Zuzanna.

Najlepszym zawodnikiem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie był Jakub Wójcik, który z dorobkiem 10 punktów uplasował się na miejscu VI. Wiktor Jachowski, uczeń klasy 6d uzyskał 9 punktów oraz Alan Sołtan, uczeń klasy 2 e zdobył 8 punktów na 14 możliwych.

Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, a dzięki grze w warcaby 100-polowe uczniowie poprzez zabawę ćwiczyli koncentrację, uczyli się cierpliwości oraz rozwijali umiejętność myślenia strategicznego

Kolejny turniej odbędzie się dnia 9 listopada w Jeżyczkach (start 16:00).

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.