Wizyta 5c w Swołowie

12 listopada 2022 godz. 15:28:25

Wizyta 5c w Swołowie

Gościnne Swołowo otworzyło swoje podwoje dla uczniów klasy 5c. Uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu Muzeum Kultury Ludowej. Z ciekawością oglądali sprzęty używane przez gospodarzy sto lat temu. Uczestniczyli w młóceniu zboża, siekaniu słomy. Z zainteresowaniem słuchali opowieści dotyczących obrzędowości i życia codziennego na dawnej wsi. Wiele emocji wzbudziło spotkanie ze zwierzętami gospodarczymi: końmi, owcami, kozami, gęsiami, kurami czy kaczkami. Z wielkim zaangażowaniem zostały przyjęte warsztaty kulinarne, gdzie uczniowie sami przygotowywali warzywa na zupę kartoflankę na starej kuchni kaflowej. Racuchy podane na koniec smakowały najbardziej. Spędzony czas w Swołowie zapamiętany zostanie cudownie. Ta wizyta wzbudziła w uczniach same pozytywne emocje, dostarczyła wiedzy na temat życia mieszkańców w przeszłości. Uczniowie wyjeżdżali bardzo zadowoleni zapowiadając swój szybki powrót na następne warsztaty.

B. Żmuda