Obserwujemy pogodę

28 listopada 2022 godz. 16:04:45

Obserwujemy pogodę

Najlepszym źródłem wiadomości o pogodzie są obserwacje i pomiary wykonane w terenie.

W przyszkolnej stacji meteorologicznej uczniowie klasy 4B zapoznali się z zainstalowanymi przyrządami pomiarowymi oraz zasadami dokonywania i odczytywania pomiarów czynników atmosferycznych. Dzięki zautomatyzowanemu urządzeniu, przesyłającemu wyniki  do budynku szkolnego, doskonalili umiejętność posługiwania się jednostkami stosowanymi w obserwacjach pogodowych.  Samodzielnie, przez kolejny tydzień, prowadzili dziennik obserwacji pogody a wynikami swojej pracy podzielili się na lekcjach przyrody.

Zajęcia sprzyjały odkrywaniu, aktywnemu działaniu i przyswajaniu wiedzy, którą uczniowie wykorzystają w codziennym życiu.

B. Kalinowska