Andrzejkowo w 5c

1 grudnia 2022 godz. 16:11:16

Andrzejkowo w 5c

Tradycyjnie jak co roku uczniowie klasy 5c spotkali się, by obchodzić klasowe Andrzejki. W czasie wspólnej zabawy w gronie rówieśników rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem św. Andrzeja. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego wróżenia, bo któż nie chciałby wiedzieć, co czeka go w przyszłości. Nie było to lanie wosku, ale były to zabawy, w których uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, piękne życie czy może jakaś inna niespodzianka. Dzieci wiedziały, że wróżby mają tylko charakter dobrej zabawy. Wiele emocji dostarczyła uczniom wróżba - przepowiednia ukryta w własnoręcznie pieczonych ciasteczkach. Dużo radości dała im gra z kostką, wróżba - numery oraz serduszka z imionami dziewcząt i chłopców. Wszyscy skrupulatnie pilnowali swojej kolejki. W oczekiwaniu na wróżbę smakowaliśmy różne słodkie przekąski. Wszystkim bardzo miło i szybko minął ten nietypowy czas spotkania z rówieśnikami.

B. Ż.